Уникален Григор Димитров: Не спирах да вярвам, надявам се да грабна трофея!

Не знам какво да кажа… Джак е невероятен, няма да лъжа, след първия сет мислех, че давам всичко от себе си.

Това каза Григор Димитров минути след победата му късно снощи.

Но не спирах да вярвам, харесва ми да печеля и днес успях. Опитах да нямам негативни мисли в края, невероятно щастлив съм да бъда на финал, допълни той. И допълни: Предстои ми още един мач, последният за сезона, каза той и поздрави българските фенове в залата – „Благодаря ви отново!“

С победата Григор си осигури и рекордно класиране в ранглистата – той ще завърши сезона под номер 3 в ранглистата, единствено Надал и Федерер остават пред него.

Първата ни ракета Григор Димитров постигна много трудна и емоционална победа срещу американеца Джак Сок и стигна до битката за трофея във финалите на АТП. Българският тенисист загуби първия сет, но направи страхотен обрати и спечели с 4:6, 6:0, 6:3 след точно два часа игра.

С успеха срещу Сок Димитров си осигури изкачване до третото място в световната ранглиста. По този начин той изравнява най-доброто класиране в историята на българския тенис – на Мануела Малеева от 1985 г.

Димитров бе видимо доволен от победата над Джак Сок и класирането си на финал в Лондон, където отново ще срещне Давид Гофен.

„Първият сет мислех, че играта ми е наред, но той някак си успя да го спечели. Джак е изключително труден съперник. Във втория сет всичко се нареди, трябваше да се нагаждам според ударите му. Форхендът му ми създаваше много проблеми“, заяви Гришо.

„Нормално е да има напрежение, но трябва да го държиш и да не го показваш. Никога не ми се е случвало да играя с един и същ тенисист за една седмица, ще бъде интересно“.

„Последен мач за сезона, надявам се на пълна зала и хубав мач. Надявам се да грабна трофея“, обяви той по повод предстоящият финал с Давид Гофен. Димитров не пропусна за пореден път да благодари на феновете на български.

Как се разви драматичният полуфинал!

Сервис-гейм на 40 за Гришо за старт на мача – 1:0.

Превъзходен Григор – нашият, осъществи брейк на 30! Резултат – 2:0.

Подаване на 30 за Димитров! 3:0 – Гришо затвърди пробива!

Зададе се маратонски сервис-гейм на Сок. Джак отрази възможност за брейк и спечели подаването си – 1:3.

Последва още един дълъг гейм, а Сок съумя да пробие – 2:3.

Получи се изключителен сблъсък, тенис на най-високо ниво, 1/2-финал на Заключителния Мастърс за 2017 година! Напрежението е огромно, а родната агитка вдъхва увереност на Григор Димитров по време на тежката битка.

Подаване на 30 за Джак Сок и 3:3.

Сервис-гейм на 40 за Гришо, нашият отново повежда в резултата – 4:3.

На почивката между геймовете, телевизионните камери се спряха на дами и деца с български знамена! Емоционален момент за родния спорт! Григор Димитров играе в полуфинал на Заключителния Мастърс за сезона, а подкрепата към Гришо е прекрасна!

Гейм на 15 за Сок и 4:4.

Маратонски сервис-гейм на Григор, Джак Сок стига до пробив. 5:4 за американеца.

Подаване на 15 за Сок и сет в полза на опонента на Гришо. От 0:3 и възможност за брейк пред Димитров, Джак стигна до обрат – 6:4.

Бърз сервис-гейм за Григор в началото на втората част на срещата.

Пробив за Гришо на 30 – 2:0!

Напрежението в залата е огромно, ключови моменти в турнира.

Сервис-гейм на 15 за Димитров – 3:0.

Брейк за Гришо на 15! Този път Григор поведе с 4:0!

Подаване за Димитров на 30 и 5:0.

Пробив на 30 и 6:0 за Гришо! Резултатът в сетовете стана 1:1.

Вече всяка секунда, всяка точка, можеше да е решителна за изхода на състезанието.

Гришо удържа подаването си на старта на третата част на двубоя. Българинът отрази възможност за брейк и поведе с 1:0.

Бърз сервис-гейм за Джак Сок и 1:1.

Подаване на 30 за Димитров и 2:1! При едно от разиграванията мрежата помогна ключово на Григор.

Още един експресен сервис-гейм за Джак и 2:2.

Подаване на 30 за Гришо, геймът завърши с ювелирна точка! Публиката е на крака, бурни аплодисменти. Гордо развети български знамена! Григор играе извънземен тенис – 3:2.

Съперникът на Димитров обаче също е изключително класен спортист. Гейм на 15 за Сок и 3:3.

Сервис-гейм на нула за Гришо – 4:3.

Зададе се ключов, маратонски гейм! Григор проби – 5:3!!!

Подаване за Димитров, отново маратонска битка, над 9 минути игра в гейма и 6:3! 2:1 сета, велика победа!

Григор Димитров се класира за финала на Заключителния Мастърс за кампанията! Гришо влиза в Топ 3 на тенис-ранглистата! Уникален български спортист!

Източник: Епицентър.бг